Vonné Svíčky

Lis 08 2009

Vonné tyčinky

Published by admin under Svíčky a vůně

vonné tyčinkyVonné tyčinky se používaly odedávna jako tradiční duchovní kadidla. Dodnes se zapalují před různými asijskými soškami Buddhy, modlami či obrazy apod. Dokonce se používají ve svatyních nebo se rozžehají při chrámovém obřadu, kde tyto vonné tyčinky uvolňují aromatické látky do ovzduší. Působí antistresově a uklidňují mysl.
Jsou vyráběny z čistých přírodních přísad, jako jsou např. sušené byliny či květy, santalové dřevěné esence nebo kůry exotických stromů apod. Přidávají se také různé esenciální vonné oleje či medové přísady. Z těchto surovin se vytvoří velmi jemná pasta, která se obvykle nanáší na bambusová tenká, dlouhá dřívka. Nechají se jednotlivě uschnout na slunci a pak se balí do krabiček či obalů. Jsou k dostání v různých tvarech, barvách, velikostech či vůních.
Existuje několik typů a to v podobě tibetských a neapolských, japonských, čínských, indických vonných tyčinek. Tibetské a neapolské vonné tyčinky se běžně zhotovují podle originálních starodávných receptur. Japonské vonné tyčinky obsahují jemné vůně, které po zapálení příjemně voní. Kdežto indické vonné tyčinky zahrnují širokou škálu nejen čajových, ale i jiných překrásných, velmi výrazných vůní.

No responses yet

Trackback URI | Comments RSS

Jaký je váš názor?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist